fbpx

Idealna praca jest jak książę na białym koniu.
Istnieje tylko w bajkach.

A Ty możesz cieszyć się pracą, która będzie do Ciebie po prostu dopasowana.

Z którą będziesz szczęśliwa, spełniona i którą pokochasz.

Jak ją odnaleźć?

O tym dowiesz się z mojej książki.

Zacznijmy od tego, w której z sytuacji znajdujesz się obecnie…

N

Aktualnie nie pracujesz - odeszłaś sama, zostałaś zwolniona lub szukasz czegoś nowego po urlopie wychowawczym. Dobija Cię poczucie winy, że siedzisz w domu i nie zarabiasz. Jednocześnie nie wiesz, jak wykorzystać swoje wykształcenie i doświadczenie w nowej branży.

N

Lata zdobywania doświadczenia, mnóstwo spędzonych na dokształcaniu się nocy i weekendów, a Ty nadal masz wątpliwości, czy się do tego nadajesz. Ściska Cię w żołądku na myśl o poniedziałku. Za dużo pracy, za dużo stresu - Twoje baterie są wyładowane do zera. Kurczowo trzymasz się jednak etatu, bo nie potrafisz zacząć działać, by się z niej wyrwać.

N

Dopiero wchodzisz na rynek pracy i poruszasz się po nim jak dziecko we mgle. Nie wiesz za wiele ani o sobie, ani o potencjalnych pracodawcach… Więc póki co po prostu chwytasz się pierwszego lepszego zajęcia i czekasz, co życie przyniesie...

N

Masz już dość swojej pracy, straciłaś do niej cały zapał i entuzjazm. Każdy kolejny dzień w tym miejscu wydaje Ci się zmarnowany. Pracujesz dopiero kilka lat, a gdzie tam jeszcze te 30 lat do emerytury! Chcesz móc znowu cieszyć się pracą i działać z energią.

N

Czujesz się w pracy niedoceniana i najchętniej byś ją rzuciła. Nie lubisz mieć szefa, za to uwielbiasz o sobie decydować. Oczami wyobraźni już widzisz, jak błyskawicznie rozwijałabyś się na swoim. Potrzebujesz tylko wymyślić, jak najlepiej wykorzystać swoje mocne strony.

W książce “W miłosnym uścisku z pracą” przeczytasz historie 21 fascynujących kobiet, które mierzyły się z podobnymi do Twoich wyzwaniami.

Kim są bohaterki mojej książki?

Agata Dutkowska

Założycielka Latającej Szkoły, która uczy jak zarabiać, robiąc to, co się kocha. Jest przykładem tego, że warto zbudować biznes na tym, czego ludzie najczęściej u Ciebie poszukują.

Agnieszka Ciochoń

Po kilku zmianach pracy poszła na swoje… a potem wróciła na etat. Jej historia pokaże Ci, dlaczego własny biznes nie jest optymalnym pomysłem dla każdego.

Aneta Wierzbicka

Po 30tce postanowiła rzucić wszystko i zrealizować swoje wielkie marzenie z wczesnej młodości. Poszła na nowe studia i dzisiaj jest szczęśliwą i spełnioną projektantką wnętrz.

Ania Oniszk-Popławska

Zrezygnowała z pracy w instytucie badawczym, by iść na architekturę. Teraz cieszy się swoją własną pracownią architektoniczną, a po drodze zrobiła jeszcze doktorat. I to wszystko po 40-tce!

Dagmara Skowron

Po urlopie macierzyńskim nie potrafiła już odnaleźć się w pracy w marketingu. Warsztaty z gliny, w których uczestniczyła hobbystycznie, doprowadziły ją do własnej pracowni ceramicznej.

Elżbieta Nieradko

Macierzyństwo zmieniło jej priorytety i zdecydowała się na bardziej elastyczną pracę z domu. Została wirtualną asystentką, a teraz dzieli się swoim doświadczeniem z kobietami zaczynającymi w branży.

Ewa Żak-Lisewska

Przeszła drogę od asystentki i tłumacza do risk officera i project managera. Spoiler alert – odwaga i działanie pomimo niewiadomej nie były w tym wypadku bez znaczenia.

Hanna Sobczuk

Praca za biurkiem wypaliła ją. Rzuciła wszystko i wyjechała do Azji, skąd potem przeniosła się do Hiszpanii. Pisze przewodniki, prowadzi blog i organizuje innym podróże.

Iwona Pawłowska

Pracując w banku, przez 10 lat marzyła o pracy z ludźmi w dziale personalnym. Jej opowieść pokazuje, do czego może doprowadzić marzenie poparte ogromną determinacją.

Jadwiga Korzeniewska

Złożyła wypowiedzenie w firmie, w której organizowała szkolenia, bo sama chciała zostać szkoleniowcem. Dzisiaj uczy dobrych nawyków i efektywności, z sukcesami prowadząc własną firmę.

Joanna Cur

Od lat marzyła o karierze prawnika, ale nie miała odwagi, by wcielić marzenia w życie. Będąc dojrzałą kobietą, zdecydowała się na zmianę zawodu i poszła na studia ze swoją córką. Teraz jest przed egzaminami na radcę prawnego.

Joanna Glogaza

Pasja do pisania na temat mody stała się jej sposobem zarabiania na życie. Jest autorką najbardziej znanego w Polsce na temat slow fashion, a na swoim koncie ma już kilka świetnych książek.

Joanna Rubin

Marzyła o prowadzeniu wywiadów, jeszcze pracując w finansach. Kiedy dopadło ją wypalenie zawodowe, postanowiła odejść. Zaczęła od pisania bloga, tekstów dla biznesu, potem przyszedł czas na wywiady. Przeprowadziła ich już setki – a z niektórych powstała inspirująca książka.

Justyna Brzozak

W roli nauczycielki niemieckiego poczuła się wypalona. Będąc na urlopie macierzyńskim, zainteresowała się pozytywną dyscypliną. Naturalnie zaczęła dzielić się swoją wiedzą i wkrótce ta pasja przerodziła się w biznes.

Justyna Kwiatkowska

Kiedy została zwolniona z pracy, za namową męża poszła na kurs, który zmienił jej podejście do życia. Dzisiaj uczy kobiety, jak zadbać o siebie finansowo i zyskać niezależność.

Kaśka Żbikowska

Wykorzystała swoje talenty project managera do zbudowania społeczności kobiet budujących biznes w sieci. Przez wiele lat łączyła prowadzenie działalności online z pracą na etacie.

Monika Małgorzata Lis

Miała zaplanowaną karierę filozofki i pracownika naukowego. Porzuciła robienie doktoratu, bo wciągnęło ją szycie i tym chciała zarabiać na życie. Po urodzeniu dziecka dokonała kolejnego zwrotu zawodowego – pisze książki i śpiewa.

Ola Łysy

Będąc dyrektorem w dużej firmie ubezpieczeniowej, potrzebowała ukojenia nerwów – i tak odkryła jogę. Dzisiaj sama jest jej nauczycielką.

Paula Kuczyńska

Była nauczycielką polskiego i przeniosła korepetycje do świata online, zanim stało się to pandemiczną koniecznością. Teraz jako wirtualna asystentka pomaga kobiecym biznesom skuteczniej działać w sieci.

Paulina Kijowska

Kiedyś rekrutowała programistów i zazdrościła im wolności, jaką daje ta profesja. Nie tylko poszła na kurs programowania, ale zdecydowała się robić to w Australii, gdzie teraz żyje i pracuje w nowym zawodzie.

Renata Bogacka – Andrzejewska

Kilka razy zmieniała zawód, ale z pierwszej firmy zdecydowała się odejść dopiero po 18 latach. Dzisiaj pracuje w dziale personalnym uczelni i żałuje, że nie podejmowała wcześniej odważnych decyzji.

Dzięki lekturze poczujesz się, jakbyś usiadła z bohaterkami w kręgu i słuchała ich opowieści.

One też kiedyś były w podobnym miejscu, co Ty: stały przed decyzją o zmianie zawodu, straciły pracę i szukały pomysłu na siebie, czuły się wypalone i zdecydowały się na zwolnienie biegu, zaplanowały przekwalifikowanie się albo realizowały swoją pasję po godzinach, która potem przerodziła się w biznes.
Będziesz mogła skorzystać z ich doświadczenia, kierować się ich wskazówkami i odkryć, jak podobne jesteście w swoich potrzebach, marzeniach, a także lękach.

Ale inspirujące historie to nie wszystko!

W książce znajdziesz także:

  • 27 ćwiczeń coachingowych przetestowanych na moich własnych klientkach,
  • mnóstwo wiedzy dotyczącej planowania kariery
  • konkretne wskazówki i instrukcje działania – prosto od doświadczonego dyrektora personalnego (czyli ode mnie 😉 ).

Rzuć okiem na spis treści!

Książka zawiera 20 rozdziałów, które przeprowadzą Cię przez proces odkrywania swojego zawodowego powołania – bez względu na to, z jakiego miejsca startujesz. Daj sobie szansę i znajdź na czytanie jej choć pół godziny tygodniowo!

Czy ta książka jest dla Ciebie?

Porządki w życiu zawodowym zacznij od głowy

Jeśli nie powołanie, to co?

Skąd brać motywację do pracy?

Masz marzenia czy cele?

Kompetencje przyszłości

Wrzuć niższy bieg

Sprawdź, co naprawdę chcesz robić

Multipotencjał, ośmiornica, skaner

Jak ruszyć z miejsca gdy utknęłaś?

Zwolnienie może być szansą

Przez ludzi do ludzi

Płoniesz czy się spalasz?

Zanim zmienisz pracę spróbuj job craftingu

Zmień branżę. Ale czy na pewno?

Coś własnego czy etat?

Twój wymarzony dzień

Twój punkt startu – SWOT dla kariery

Twój plan kariery

Zadbasz o siebie?

Co zyskasz dzięki lekturze?

Zyskasz pewność siebie

i świadomość tego, jak wiele możesz wnieść do nowej pracy.

j
Odkryjesz swoją prawdziwą pasję

i dostrzeżesz, jak bardzo wyjątkowa jesteś.

Przyjrzysz się swojej dotychczasowej karierze

i wyciągniesz wnioski.

Z
Otworzysz swoją głowę

na nowe możliwości dzięki poznaniu inspirujących historii zmian.

v
Stworzysz konkretny plan,

który pomoże Ci ruszyć z miejsca i osiągnąć swój cel.

Co mówią o niej Czytelniczki?

Książka uzmysłowiła mi, że uległam wypaleniu zawodowemu, a w jego następstwie depresji. Pokazała, czego chcę w życiu zawodowym, a czego na pewno nie. I wreszcie pokazała, że to wszystko można zmienić. Natrafiłam w niej na opowieść Iwony, która swoją ścieżkę zawodową znalazła w branży HR. Wtedy mnie olśniło i już wiedziałam, czego chcę i jak to zrobić. Napisałam plan, omówiłam go z mężem i…do dzieła!

W książce mam wiele stron pozaznaczanych karteczkami – to są miejsca, które szczególnie mnie poruszyły i do których ciągle jeszcze wracam.

Barbara Fedyna

 Przez długi czas sądziłam, że koktajl stworzony z artystycznej duszy, zdolności analitycznych oraz studiów prawniczych nie może się udać, jednak Angelika udowadnia, że nie jest to połączenie wybuchowe. Z typową dla siebie szczerością i empatią stworzyła poradnik naszpikowany poradami (sam „konkret”!) jak poukładać – najpierw w głowie, później w życiu – sferę zawodową.

Nie sposób nie wspomnieć o najważniejszym wniosku, który wypływa z książki – jeśli jednego dnia chcesz być „panią prezes”, a drugiego opiekunką domowego ogniska, to wszystko z Tobą ok! Fragment o poszukaniu balansu w samej sobie i odnalezieniu kotwicy kariery był dla mnie najcenniejszą lekcją. Dla mnie – niezbędnik każdej świadomej kobiety.

 

Aleksandra Pietraszewska, adwokat

Obowiązkowa lektura dla kobiet, które wciąż szukają swojej idealnej ścieżki zawodowej. 21 prawdziwych historii i to z polskiej rzeczywistości, to naprawdę super bonus, choć uważam, że nawet bez nich książka jest niesamowicie wartościowa!

Wyróżnia ją ludzkie podejście do tematu, prawdziwa pomoc, świeże spojrzenie, czyli to, czego potrzebuje tak wiele z nas, zamiast suchych tabelek czy amerykańskich przedruków.

 

Aneta Wierzbicka, projektantka wnętrz www.anetawierzbicka.pl

Świetna książka. Przyda się zarówno studentom, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, jak i pracownikom z większym stażem zawodowym. W prosty i przystępny sposób uczy jak sformułować indywidualne cele, poznać swoje mocne strony i zidentyfikować osobiste wartości, które powinny leżeć u podstaw wyborów zawodowych.

Przede wszystkim jednak książka obala stereotypowe myślenie o zmianie, jako czymś kryzysowym, trudnym i ostatecznym. Pokazuje, że zmiany są wpisane w nasze życie (również to zawodowe), pozwalają lepiej poznać siebie i swoje potrzeby, a w konsekwencji prowadzą do bardziej dojrzałych wyborów.

 

dr hab Jolanta Zrałek, profesor UE

Bardzo podoba mi się kompozycja książki, wplecenie różnych historii i Twoja dydaktyczna narracja. Wstęp osobisty sprawia, że skraca się dystans – jesteś głosem doświadczonej, ale jednocześnie przyjaznej mentorki, bez nadęcia, napuszenia, lekko i inspirująco.

 

Agata Dutkowska, www.LatajacaSzkola.pl

Jestem pod pozytywnym wrażeniem książki, podoba mi się Twój styl pisania. Książka jest bardzo ciekawa, szybko się ją czyta – choć nie wiem czy to plus, bo szybko się skończy;-)

Jest bardzo naturalna i prawdziwa, a nie przerysowana jak to często się zdarza w poradnikach.

 

Iwona Pawłowska, specjalista ds personalnych

Książkę pisałam z myślą o kobietach, które:

U
stoją na początku drogi zawodowej
sfrustrowane swoją pracą
intensywnie myślą nad zmianą pracy
potrzebują nowego kierunku na drugą połowę kariery
marzą o porzuceniu etatu i własnej firmie
Z
chcą upewnić się, że są w dobrym miejscu zawodowo

Jesteś jedną z nich?

Wybierz swój egzemplarz!

Zastanów się dobrze – czy za 5 lat chcesz chodzić do pracy dlatego, że Ci za to płacą?

Nie odkładaj zmian na wieczne nigdy. A jeśli już się na nie zdecydujesz – podejdź do nich z głową. Zmiana pracy nie musi oznaczać tylko zmiany pracodawcy. Nowa praca może dać Ci możliwość bycia sobą!
Ale do tego musisz poznać odpowiedź na najważniejsze pytania: “Co ja mam w życiu robić?”, “Gdzie są moje talenty?”, “W czym właściwie jestem dobra?”, “Kim jestem?”.

Możesz kierować swoim życiem zawodowym świadomie. Najpierw jednak musisz dobrze poznać siebie i odkryć, co najlepszego masz do zaoferowania światu. Ta książka pomoże Ci do tego dotrzeć.

PATRONI MEDIALNI

About Our Studio

Jeszcze więcej miłości!

 

5% dochodu ze sprzedaży przekazuję śląskiej fundacji Dom Aniołów Stróżów, która wspiera dzieci i młodzież z biednych, wykluczonych rodzin.
Kupując książkę, pomagasz!

A może w Twojej głowie pojawiło się jedno z tych pytań?

Ale czy pandemia to na pewno odpowiedni moment na zmianę pracy?

Moim zdaniem nie było lepszego. To, jak odnajdziesz się w tej nowej rzeczywistości i jakie zmiany wprowadzisz w swoim życiu teraz, będzie miało ogromny wpływ na Twoją przyszłość. To doskonały czas na zerwanie z przeszłością i otwarcie nowego rozdziału! Wiem, że obecna sytuacja może potęgować strach przed utratą stabilności – ale uwierz mi, jeśli dobrze przygotujesz się do zmian, zminimalizujesz ryzyko podjęcia złego wyboru.

Co może wiedzieć ktoś na dyrektorskim stanowisku o rozterkach pracowników na niższych szczeblach?

Cóż, nie urodziłam się dyrektorem! Przez 20 lat kariery zdarzało mi się pracować w miejscach, których nie cierpiałam. Zmieniałam pracę aż 11 razy! Doskonale pamiętam emocje, które mi towarzyszyły – moją niepewność, niskie poczucie własnej wartości i złość, kiedy znów wybierałam niewłaściwie. Teraz pomagam innym kobietom pozbyć się tego ciężaru.

Czy mogę wysłać tę książkę komuś w prezencie?

To wspaniały pomysł! Wpisz odpowiedni adres wysyłki i daj mi znać w komentarzu do zamówienia, że to książka kupiona jako niespodzianka.

Czy jeśli brałam udział w Twoich programach, znajdę w tej książce coś nowego?

Jeśli spotkałyśmy się już w jednym z programów, prawdopodobnie jesteś już zadowolona ze swojej ścieżki zawodowej i nie potrzebujesz dalszych wskazówek. Uważam jednak, że książkę warto przeczytać dla samych historii jej bohaterek – to ogromna dawka motywacji i inspiracji!

Daj sobie szanse na pracę, z którą będziesz żyć długo i szczęśliwie!