fbpx

Przykładowe tematy sesji

Profesjonalny wizerunek zawodowy

Zdarzyło Ci się szukać kogoś w Google? A siebie? Każda informacja umieszczona w Internecie może działać na Twoją korzyść lub niekorzyść. Chcesz tego pierwszego, prawda?

Kiedy czytasz te słowa headhunterzy szukają na LinkedIN najlepszych kandydatów. Czy jesteś zadowolona z tego co zobaczyli przy Twoim nazwisku? Dlaczego nie skontaktowali się jeszcze z Tobą? CV to Twoja wizytówka. To pierwsze wrażenie, jakie wywierasz na odbiorcy CV, zanim rzeczywiście Cię pozna.

Dlatego jakość profilu zawodowego jest tak ważna. W trakcie spotkania otrzymasz ode mnie rzetelny feedback na temat CV i profilu zawodowego na LinkedIN. Jakie są Twoje mocne strony z punktu widzenia pracodawcy?

Dlaczego miałby wybrać Ciebie spośród innych kandydatów? Czy kiedy otworzy Twoje CV, od razu zauważy Twoją wyjątkowość?

Przeprowadzam z Tobą szczegółowy wywiad dotyczący Twoich ambicji, mocnych stron i osiągnięć i staram się dowiedzieć, co mogłaś pominąć lub opuścić jako „oczywiste” lub „niezbyt ważne”, mimo że tak naprawdę powinno być integralną częścią Twojego CV.

Opierając się na wyznaczonej strategii, pomogę Ci stworzyć takie CV i podsumowanie zawodowe, które wyeksponuje Twoje mocne strony i unikalne cechy oraz będzie dopasowane do oczekiwań Twojego potencjalnego pracodawcy.

Zidentyfikuję podstawowe błędy, wskażę sugestie poprawek, które jesteś w stanie samodzielnie wprowadzić „od ręki”.
Dzięki spójności wszystkich elementów kreujesz rozpoznawalną markę na rynku pracy, której nie da się przeoczyć.

Próbna rozmowa rekrutacyjna

Wg raportu Candidate Experience aż 81% kandydatów oczekuje informacji o powodach niezakwalifikowania do kolejnego etapu rekrutacji. Niestety, tylko 18% z nich taką informację otrzymuje. Ty ją dostaniesz ode mnie od razu.

Niezależnie od tego, czy jesteś managerem, który codziennie chodzi na spotkania, pewnym siebie profesjonalistą, czy początkującym specjalistą, jest duża szansa, że na próbnej rozmowie wypadniesz słabo za pierwszym razem. Dlaczego? Bo nie jesteś przyzwyczajona do siedzenia po tej stronie stołu, bo wyszłaś z wprawy w poszukiwaniu pracy, bo czujesz się nieswojo odpowiadając na „podchwytliwe” i „głupie” pytania rekrutujących, albo „nie lubisz się sprzedawać”…

Powodów może być wiele, ale najważniejszy jest efekt końcowy: czuć się swobodnie, dobrze odpowiadać na pytania, być sobą… i dostać ofertę pracy!

Dlatego warto przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej pod kątem konkretnego stanowiska, zwłaszcza, gdy jest to już druga rozmowa z ważniejszą osobą w organizacji.

Pomogę Ci dobrze zrozumieć wymagania firmy, w tym „twarde” i „miękkie” kompetencje, przygotować się do możliwych pytań, sprawdzę także, czy Twoja wiedza o firmie, w której chcesz pracować, jest wystarczająco dobra, żeby zabłysnąć. Podczas symulacji rozmowy rekrutacyjnej testuję Twoją wiarygodność:

Jak sobie radzisz z trudnymi pytaniami? Jak się zachowujesz w trakcie rozmowy? Czy małe kłamstewka uchodzą Ci na sucho? Na zakończenie spotkania dam Ci feedback na temat tego, co zobaczyłam – jakie wrażenie robisz na rozmówcy, jak się prezentujesz i co możesz zrobić lepiej następnym razem. Dzięki temu będziesz świadoma różnego rodzaju sygnałów i będziesz widziała, jak na nie reagować.

Lepiej popełnić błąd w czasie symulacji, żeby nie popełnić go w trakcie prawdziwej rozmowy. Dzięki temu Twój proces rekrutacji nie skończy się po pierwszym.
spotkaniu.

Pewna siebie w nowej roli

Jeśli niedawno zostałaś managerem i masz wątpliwości, czy umiesz dobrze zarządzać ludźmi, po sesji odzyskasz wiarę w siebie. Pomogę Ci zdefiniować “quick wins” i wykorzystać potencjał stanowiska.

Sesja Q&A
  • Jakie kompetencje sprawdzane są na assessmencie na stanowisku Project Managera?
  • Co ocenia HR na rozmowie rekrutacyjnej?
  • Dostałam taki feedback na rozmowie, czy mam szansę na to stanowisko gdzieś indziej?
  • Co jeśli mój pracodawca złoży mi kontrpropozycję?
  • Jak to powiedzieć współpracownikom?
  • Czy to na pewno dobry moment u mnie na zmianę pracy?
  • Czy zapytać o zwrot kosztów podróży
  • Firma X jeszcze się nie odezwała… zadzwonić, napisać, czy nadal czekać?
  • Czy uda mi się przejść na stanowisko Y od razu, czy potrzebuję jeszcze etapu pośredniego? ”                                                      – takie pytania zadają mi moi klienci podczas sesji.

Zmiana pracy nigdy nie jest tylko dodaniem nowej linijki w Twoim CV, zwłaszcza jeśli pracujesz długo w jednej firmie. Sesja w całości poświęcona jest tylko Tobie – jestem po to, by odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania, Ty zdecydujesz jakie!