fbpx

UWAGA, TĘ STRONĘ ZOBACZYSZ TYLKO RAZ!

Cieszę się, że czytasz moje maile.

W podziękowaniu za Twoje zaufanie przygotowałam dla Ciebie

SPECJALNĄ JEDNORAZOWĄ PROPOZYCJĘ.

Zapoznaj się z nią teraz, bo

TA OFERTA WYGAŚNIE BEZPOWROTNIE ZA

Zamień zawodową stagnację w inspirację .

PS.Po tym czasie lub po zamknięciu strony czar pryśnie i będziesz mogła dokonać zakupu tylko w regularnej cenie.

Idealna praca jest jak książę na białym koniu.

Istnieje tylko w bajkach.

A Ty możesz cieszyć się pracą, która będzie do Ciebie po prostu dopasowana. Z którą będziesz szczęśliwa, spełniona i którą pokochasz.

Jak ją odnaleźć?
O tym dowiesz się z mojej książki.

WYOBRAŹ SOBIE, ŻE JEST NIEDZIELA. PRZEDSMAK NOWEGO TYGODNIA.

Już za kilka, może kilkanaście godzin bezwzględny budzik przerwie Twój sen, żebyś zdążyła do pracy. Co czujesz, kiedy o tym myślisz?

Jeśli przez Twoje ciało przebiega nieprzyjemny dreszcz i odczuwasz nagły ścisk w żołądku… to mam dla Ciebie dwie wiadomości – dobrą i złą. Zła jest taka, że prawdopodobnie masz pracę, która Ci nie sprzyja. Dobra – że możesz to zmienić!

Zacznijmy od tego, w której z sytuacji znajdujesz się obecnie…

Aktualnie nie pracujesz – odeszłaś sama, zostałaś zwolniona lub szukasz czegoś nowego po urlopie wychowawczym. Dobija Cię poczucie winy, że siedzisz w domu i nie zarabiasz. Jednocześnie nie wiesz, jak wykorzystać swoje wykształcenie i doświadczenie w nowej branży.

Masz już dość swojej pracy, straciłaś do niej cały zapał i entuzjazm. Każdy kolejny dzień w tym miejscu wydaje Ci się zmarnowany. Pracujesz dopiero kilka lat, a gdzie tam jeszcze te 30 lat do emerytury! Chcesz móc znowu cieszyć się pracą i działać z energią.

Czujesz się w pracy niedoceniana i najchętniej byś ją rzuciła. Nie lubisz mieć szefa, za to uwielbiasz o sobie decydować. Oczami wyobraźni już widzisz, jak błyskawicznie rozwijałabyś się na swoim. Potrzebujesz tylko wymyślić, jak najlepiej wykorzystać swoje mocne strony.

Lata zdobywania doświadczenia, mnóstwo spędzonych na dokształcaniu się nocy i weekendów, a Ty nadal masz wątpliwości, czy się do tego nadajesz. Ściska Cię w żołądku na myśl o poniedziałku. Za dużo pracy, za dużo stresu – Twoje baterie są wyładowane do zera. Kurczowo trzymasz się jednak etatu, bo nie potrafisz zacząć działać, by się z niej wyrwać.

Dopiero wchodzisz na rynek pracy i poruszasz się po nim jak dziecko we mgle. Nie wiesz za wiele ani o sobie, ani o potencjalnych pracodawcach… Więc póki co po prostu chwytasz się pierwszego lepszego zajęcia i czekasz, co życie przyniesie…

W książce “W miłosnym uścisku z pracą” przeczytasz historie 21 fascynujących kobiet, które mierzyły się z podobnymi do Twoich wyzwaniami.

Wypalały się w pracy, której nie lubiły, bały się zmian, nie wiedziały, od czego zacząć zawodową rewolucję. Ale się nie poddały.

Bohaterki dobrałam tak, żeby pokazać Ci, jak wiele możliwości kryje się na rynku. Wybór pomiędzy etatem albo własną firmą bardzo ogranicza myślenie o karierze. Pokażę Ci, że warto spojrzeć na dostępne opcje z innej perspektywy – wtedy okaże się, że jest ich znacznie więcej niż myślisz. Każda z tych historii opisanych kobiet jest inna. Jestem bardzo ciekawa, która poruszy Ciebie!

Kim są bohaterki mojej książki?

Agata Dutkowska

Założycielka Latającej Szkoły, która uczy jak zarabiać robiąc to, co się kocha. Jest przykładem na to, że warto zacząć robić to, po co ludzie chętnie się do Ciebie zwracają.

Agnieszka Ciochoń

Kilka razy zmieniała pracę, poszła na swoje a potem wróciła na etat. Z jej historii nauczysz się, dlaczego własna firma nie jest pomysłem dla każdego.

Aneta Wierzbicka

Po 30tce postanowiła rzucić wszystko i realizować swoje marzenie z młodości. Poszła na nowe studia i dzisiaj jest szczęśliwą projektantką wnętrz.

Ania Oniszk-Popławska

Zrezygnowała z pracy w instytucie badawczym, by iść na architekturę. Teraz ma swoją pracownię architektoniczną, po drodze zrobiła jeszcze doktorat – i to wszystko po 40tce.

Dagmara Skowron

Po urlopie macierzyńskim nie potrafiła już odnaleźć się w pracy w marketingu. Warsztaty z gliny, w których uczestniczyła hobbystycznie, doprowadziły ją do własnej pracowni ceramicznej.

Elżbieta Nieradko

Macierzyństwo zmieniło jej priorytety i postawiła na elastyczną pracę z domu. Została wirtualną asystentką, a teraz dzieli się swoim doświadczeniem z kobietami zaczynającymi w branży.

Ewa Żak-Lisewska

Z jej historii dowiesz się jak przejść drogę od asystentki i tłumacza do risk officera i project managera. Spoiler alert – odwaga i działanie pomimo niewiadomej nie jest bez znaczenia.

Hanna Sobczuk

Czuła się wypalona pracą za biurkiem. Rzuciła wszystko i wyjechała do Azji, potem przeniosła się do Hiszpanii. Pisze przewodniki, prowadzi blog i organizuje podróże.

Iwona Pawłowska

Pracując w banku 10 lat marzyła o pracy z ludźmi w dziale personalnym. Jej opowieść pokazuje, do czego może nas doprowadzić marzenie poparte ogromną determinacją.

Jadwiga Korzeniewska

Złożyła wypowiedzenie w firmie, w której organizowała szkolenia, bo sama chciała zostać szkoleniowcem. Dzisiaj uczy dobrych nawyków i efektywności mając własną firmę.

Joanna Cur

Od lat marzyła o karierze prawnika, ale nie miała odwagi, by wcielić marzenia w życie. Będąc dojrzałą kobietą zdecydowała się na zmianę zawodu i poszła na studia ze swoją córką. Teraz jest przed egzaminami na radcę prawnego.

 

Joanna Glogaza

Pasja do blogowania na temat mody stała się jej sposobem zarabiania na życie. Od lat jest influencerką i autorką kilku książek.

Joanna Rubin

Marzyła o prowadzeniu wywiadów jeszcze pracując w finansach. Kiedy dopadło ją wypalenie zawodowe postanowiła odejść. Zaczęła od pisania bloga, tekstów dla biznesu, potem przyszedł czas na wywiady. Przeprowadziła ich już setki, z niektórych powstała inspirująca książka.

Justyna Brzozak

W roli nauczycielki niemieckiego poczuła się wypalona. Będąc na macierzyńskim zainteresowała się pozytywną dyscypliną. Naturalnie zaczęła dzielić się swoją wiedzą i wkrótce ta pasja stała się jej biznesem.

Justyna Kwiatkowska

Kiedy została zwolniona z pracy za namową męża poszła na kurs, który zmienił jej podejście do życia. Dzisiaj uczy kobiety jak zadbać o siebie finansowo.

Kaśka Żbikowska

Wykorzystała swoje talenty project managera do zbudowania społeczności kobiet budujących biznes w sieci. Przez wiele lat łączyła prowadzenie biznesu online z pracą na etacie.

Monika Małgorzata Lis

Miała zaplanowaną karierę filozofki i pracownika naukowego. Porzuciła robienie doktoratu, bo wciągnęło ją szycie i tym chciała zarabiać na życie. Po urodzeniu dziecka dokonała kolejnego zwrotu zawodowego – pisze książki i śpiewa.

Ola Łysy

Będąc dyrektorem w dużej firmie ubezpieczeniowej potrzebowała ukojenia nerwów i tak odkryła jogę. Dzisiaj jest nauczycielką jogi.

Paula Kuczyńska

cByła nauczycielką polskiego i przeniosła korepetycje do świata online zanim stało się to pandemiczną koniecznością. Teraz jako wirtualna asystentka pomaga kobiecym biznesom działać w sieci.

Paulina Kijowska

Kiedyś rekrutowała programistów i pozazdrościła im wolności, jaką daje ten zawód. Nie tylko poszła na kurs programowania, ale zdecydowała się robić to w Australii, gdzie teraz żyje i pracuje w nowym zawodzie.

Renata Bogacka – Andrzejewska

Kilka razy zmieniała zawód, ale z pierwszej firmy zdecydowała się odejść dopiero po 18 latach. Dzisiaj pracuje w dziale personalnym uczelni i żałuje, że nie podejmowała wcześniej odważnych decyzji.

Dzięki lekturze poczujesz się, jakbyś usiadła z bohaterkami w kręgu i słuchała ich opowieści.

One też kiedyś były w podobnym miejscu, co Ty: stały przed decyzją o zmianie zawodu, straciły pracę i szukały pomysłu na siebie, czuły się wypalone i zdecydowały się na zwolnienie biegu, zaplanowały przekwalifikowanie się albo realizowały swoją pasję po godzinach, która potem przerodziła się w biznes.

Będziesz mogła skorzystać z ich doświadczenia, kierować się ich wskazówkami i odkryć, jak podobne jesteście w swoich potrzebach, marzeniach, a także lękach.

Ale inspirujące historie to nie wszystko!

W książce znajdziesz także:

  • 27 ćwiczeń coachingowych przetestowanych na moich własnych klientkach,
  • mnóstwo wiedzy dotyczącej planowania kariery
  • konkretne wskazówki i instrukcje działania – prosto od doświadczonego dyrektora personalnego (czyli ode mnie).

Rzuć okiem na spis treści!

Książka zawiera 20 rozdziałów, które przeprowadzą Cię przez proces odkrywania swojego zawodowego powołania – bez względu na to, z jakiego miejsca startujesz. Daj sobie szansę i znajdź na czytanie jej choć pół godziny tygodniowo!

h
297 stron
21 opisów przypadków
j
23 ćwiczenia
gotowe formuły
Z
checklisty
v
morze inspiracji

Co zyskasz dzięki lekturze?

  • Zyskasz pewność siebie i świadomość tego, jak wiele możesz wnieść do nowej pracy.
  • Odkryjesz swoją prawdziwą pasję i dostrzeżesz, jak bardzo wyjątkowa jesteś.
  • Przyjrzysz się swojej dotychczasowej karierze i wyciągniesz wnioski.
  • Otworzysz swoją głowę na nowe możliwości dzięki poznaniu inspirujących historii zmian.
  • Stworzysz konkretny plan, który pomoże Ci ruszyć z miejsca i osiągnąć swój ce

Co o książce mówią Czytelniczki? 

Długo trawiłam Twoją książkę, odkładałam i wracałam… i w końcu trafiła do mnie, uderzyła jak obuchem w łeb. Uzmysłowiła mi, że uległam wypaleniu zawodowemu, a w jego następstwie depresji. Pokazała, czego chcę w życiu zawodowym, a czego na pewno nie. Natrafiłam w niej na opowieść Iwony, która swoją ścieżkę zawodową znalazła w branży HR. Wtedy mnie olśniło i już wiedziałam, czego chcę i jak to zrobić. Napisałam plan, omówiłam go z mężem i…do dzieła! Jeszcze potem trochę błądziłam, ale dziś… Odnalazłam swoje miejsce, lubię moją pracę, lubię do niej chodzić i z niej wracać. Moje relacje z mężem się uzdrowiły, z domownikami również. Odstawiłam leki uspokajające. Chodzę z podniesioną głową, uśmiechnięta. W pracy otaczają mnie przyjaźni ludzie. Czuję, że żyję!

Barbara Fedyna

Świetna książka. Przyda się zarówno studentom, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, jak i pracownikom z większym stażem zawodowym. W prosty i przystępny sposób uczy jak sformułować indywidualne cele, poznać swoje mocne strony i zidentyfikować osobiste wartości, które powinny leżeć u podstaw wyborów zawodowych. Przede wszystkim jednak książka obala stereotypowe myślenie o zmianie, jako czymś kryzysowym, trudnym i ostatecznym. Pokazuje, że zmiany są wpisane w nasze życie (również to zawodowe), pozwalają lepiej poznać siebie i swoje potrzeby, a w konsekwencji prowadzą do bardziej dojrzałych wyborów.


dr hab Jolanta Zrałek, profesor UE

Bardzo podoba mi się kompozycja książki, wplecenie różnych historii i Twoja dydaktyczna narracja. Wstęp osobisty sprawia, że skraca się dystans – jesteś głosem doświadczonej, ale jednocześnie przyjaznej mentorki, bez nadęcia, napuszenia, lekko i inspirująco.

Agata Dutkowska, www.LatajacaSzkola.pl

Przez długi czas sądziłam, że koktajl stworzony z artystycznej duszy, zdolności analitycznych oraz studiów prawniczych nie może się udać, jednak Angelika udowadnia, że nie jest to połączenie wybuchowe. Z typową dla siebie szczerością i empatią stworzyła poradnik naszpikowany poradami (sam „konkret”!) jak poukładać – najpierw w głowie, później w życiu – sferę zawodową. Nie sposób nie wspomnieć o najważniejszym wniosku, który wypływa z książki – jeśli jednego dnia chcesz być „panią prezes”, a drugiego opiekunką domowego ogniska, to wszystko z Tobą ok! Fragment o poszukaniu balansu w samej sobie i odnalezieniu kotwicy kariery był dla mnie najcenniejszą lekcją. Dla mnie – niezbędnik każdej świadomej kobiety.

Aleksandra Pietraszewska, adwokat

Obowiązkowa lektura dla kobiet, które wciąż szukają swojej idealnej ścieżki zawodowej. 21 prawdziwych historii i to z polskiej rzeczywistości, to naprawdę super bonus, choć uważam, że nawet bez nich książka jest niesamowicie wartościowa! Wyróżnia ją ludzkie podejście do tematu, prawdziwa pomoc, świeże spojrzenie, czyli to, czego potrzebuje tak wiele z nas, zamiast suchych tabelek czy amerykańskich przedruków.

Aneta Wierzbicka, projektantka wnętrz

Jestem pod pozytywnym wrażeniem książki, podoba mi się Twój styl pisania. Książka jest bardzo ciekawa, szybko się ją czyta – choć nie wiem czy to plus, bo szybko się skończy;-) Jest bardzo naturalna i prawdziwa, a nie przerysowana jak to często się zdarza w poradnikach.

Iwona Pawłowska, specjalista ds personalnych

Książkę pisałam z myślą o kobietach, które: 

U
stoją na początku drogi zawodowej
są sfrustrowane tym co robią
intensywnie myślą nad zmianą pracy
potrzebują nowego kierunku na drugą połowę kariery
marzą o porzuceniu etatu i własnej firmie
Z
chcą upewnić się, że są w dobrym miejscu zawodowo

Jesteś jedną z nich?

Wybierz swój egzemplarz!

Zastanów się dobrze – czy za 5 lat chcesz chodzić do pracy dlatego, że Ci za to płacą?

Nie odkładaj zmian na wieczne nigdy. A jeśli już się na nie zdecydujesz – podejdź do nich z głową. Zmiana pracy nie musi oznaczać tylko zmiany pracodawcy. . Nowa praca może dać Ci możliwość bycia sobą!

Ale do tego musisz poznać odpowiedź na najważniejsze pytania: “Co ja mam w życiu robić?”, “Gdzie są moje talenty?”, “W czym właściwie jestem dobra?”, “Kim jestem?”.

Możesz kierować swoim życiem zawodowym świadomie. Najpierw jednak musisz dobrze poznać siebie i odkryć, co najlepszego masz do zaoferowania światu. Ta książka pomoże Ci do tego dotrzeć.

PATRONI MEDIALNI

Jeszcze więcej miłości!

5% dochodu ze sprzedaży przekazuję śląskiej fundacji Dom Aniołów Stróżów, która wspiera dzieci i młodzież z biednych, wykluczonych rodzin.

Kupując książkę, pomagasz!   

A może w Twojej głowie pojawiło się jedno z tych pytań? 

Ale czy pandemia to na pewno odpowiedni moment na zmianę pracy?

Moim zdaniem nie było lepszego. To, jak odnajdziesz się w tej nowej rzeczywistości i jakie zmiany wprowadzisz w swoim życiu teraz, będzie miało ogromny wpływ na Twoją przyszłość. To doskonały czas na zerwanie z przeszłością i otwarcie nowego rozdziału! Wiem, że obecna sytuacja może potęgować strach przed utratą stabilności – ale uwierz mi, jeśli dobrze przygotujesz się do zmian, zminimalizujesz ryzyko podjęcia złego wyboru.

Co może wiedzieć ktoś na dyrektorskim stanowisku o rozterkach pracowników na niższych szczeblach?

Cóż, nie urodziłam się dyrektorem! Przez 20 lat kariery zdarzało mi się pracować w miejscach, których nie cierpiałam. Zmieniałam pracę aż 11 razy! Doskonale pamiętam emocje, które mi  towarzyszyły – moją niepewność, niskie poczucie własnej wartości i złość, kiedy znów wybierałam niewłaściwie. Teraz pomagam innym kobietom pozbyć się tego  ciężaru.

Czy mogę wysłać tę książkę komuś w prezencie?

To wspaniały pomysł! Wpisz odpowiedni adres wysyłki i daj mi znać w komentarzu do zamówienia, że to książka kupiona jako niespodzianka.

Czy jeśli brałam udział w Twoich programach, znajdę w tej książce coś nowego?

Jeśli spotkałyśmy się już w jednym z programów, prawdopodobnie jesteś już zadowolona ze swojej ścieżki zawodowej i nie potrzebujesz dalszych wskazówek. Uważam jednak, że książkę warto przeczytać dla samych historii jej bohaterek – to ogromna dawka motywacji i inspiracji!

 

Daj sobie szanse na pracę, z którą będziesz żyć długo i szczęśliwie!

O AUTORCE

Jestem dyrektorem personalnym, a po godzinach pomagam kobietom zmieniać pracę na taką, do której chce się wstać w poniedziałek.

Napisałam trzy książki „Rozmowa kwalifikacyjna” (4.wydania), „Coaching kariery”, “W miłosnym uścisku z pracą. Jak ruszyć z miejsca i odzyskać radość z pracy”. Jestem laureatką ogólnopolskiego konkursu Top Manager HR. Pierwszy kurs online stworzyłam w 2009 – na długo zanim stało się to modne.

Byłam pierwszą blogerką specjalizującą się w temacie rekrutacji i budowania kariery. To, co odróżnia mnie od innych coachów kariery, to unikalne doświadczenie. Jako dyrektor personalny widziałam różne scenariusze kariery. Wiem co jest realne, a co się nie sprawdzi. Dlatego też mój blog przez kilka lat pojawiał się na drugim miejscu w wyszukiwarce google, zaraz po Pracuj.pl

Mam przyjemność zasilać grono mentorów Fundacji Liderek Biznesu.