Przestań czekać

na idealną pracę jak na

księcia na białym koniu.

Książka jest przewodnikiem, który pomoże Ci odkryć co chcesz w życiu robić i zacząć to robić.

Zawiera zestaw ćwiczeń i 21 motywujących historii, które pomogą Ci przejąć kontrolę nad życiem zawodowym.

WYOBRAŹ SOBIE, ŻE JEST NIEDZIELA. PRZEDSMAK NOWEGO TYGODNIA.

Już za kilka, może kilkanaście godzin bezwzględny budzik przerwie Twój sen, żebyś zdążyła do pracy. Co czujesz, kiedy o tym myślisz?

Jeśli przez Twoje ciało przebiega nieprzyjemny dreszcz i odczuwasz nagły ścisk w żołądku… to mam dla Ciebie dwie wiadomości - dobrą i złą. Zła jest taka, że prawdopodobnie masz pracę, która Ci nie sprzyja. Dobra - że możesz to zmienić!

Wyobraź sobie, że wstajesz rano bez włączania drzemki w telefonie, bo nie możesz doczekać się pracy!
Wyobraź sobie, że cieszy Cię powrót z urlopu!

Twoja rzeczywistość jest jednak inna.

N

Jesteś na etapie zmiany. Zdecydowałaś się odejść z pracy, albo firma Cię zwolniła lub próbujesz odnaleźć się po przerwie na wychowanie dziecka. Stan pracowej pustki wpędza Cię w depresję. Masz poczucie winy, bo powinnaś zarabiać, coś robić, a nie siedzieć w domu. Przed Tobą niepewność związana ze zmianą ścieżki kariery. Nie jesteś pewna, jak wykorzystać swoje wykształcenie i doświadczenie w nowej branży. W książce znajdziesz plan jak pomyślnie przejść przez ten proces.

N

Czujesz się wypalona. Zainwestowałaś czas i pieniądze w swoją edukację, masz kilka-naście lat doświadczenia, lecz już nie wyrabiasz na zakrętach. Targają Tobą wątpliwości, czy się do tego nadajesz. Ściska Cię w żołądku na myśl o poniedziałku. Za dużo pracy, za dużo stresu - Twoje baterie są wyładowane do zera. Nie jesteś w stanie podjąć działania, choć wiesz, że musisz trzymać się tej pracy dopóki nie znajdziesz kolejnej. Albo czekać na wygraną w totka, która Cię od niej uwolni. Mam lepszy pomysł i pokażę Ci jak zrobić to z głową.

N

Dopiero zaczynasz swoją karierę i nie masz pojęcia jak wystartować. Jesteś skołowana, nie wiesz w czym jesteś dobra i od czego powinnaś zacząć. Dzięki tej książce zyskasz samoświadomość i narzędzia do tego, by zbudować dobry plan. Im szybciej zaczniesz, tym mniej błędów popełnisz.

N

Twoja praca już Cię nie cieszy. To co robisz jest miałkie, czujesz opór, żeby się tym zajmować kolejny dzień. Pracujesz dopiero kilka lat, a gdzie tam jeszcze te 30 lat do emerytury! Niekoniecznie chcesz zaraz wszystko rzucać, ale musisz dowiedzieć się, jak bardziej cieszyć się pracą, wnieść swój wkład i czerpać z niej więcej satysfakcji. Możesz odnaleźć radość z pracy bez robienia rewolucji w swoim życiu.

N

Marzysz o własnej firmie. Męczy Cię posiadanie szefa i to, że nie masz na nic wpływu, a jak coś idzie nie tak, to jest Twoja wina. Czujesz, że Twoja praca nie jest doceniana. Najchętniej byś ją rzuciła. Chcesz rozpocząć coś nowego na własną rękę. Zostać freelancerką, wolnym strzelcem, solopreneurką. Chcesz, żeby Twoje usługi były oparte o realistyczną ocenę Twoich umiejętności i wartości. Z tą książką odkryjesz swoje mocne strony i poznasz inspirujące historie innych kobiet, które przeszły tę drogę przed Tobą.

CO DA CI PRZECZYTANIE TEJ KSIĄŻKI?

Być może zastanawiasz się:
„Angelika, jeśli zamówię i przeczytam książkę, jakich rezultatów mogę się spodziewać?”

Książka jest zawiera ćwiczenia, w których zawarłam doświadczenie z indywidualnej pracy coachingowej z klientkami. Opisuje przykłady różnych opcji zawodowych i praktyczne wskazówki prowadzące do odkrycia własnej drogi. Napisałam ją dla kobiet, które oczekują od pracy czegoś więcej i czują narastającą frustrację gdy bliscy wmawiają im, że za bardzo się przejmują, bo „praca to tylko praca”.

Dzięki książce:

 • zyskasz pewność siebie i świadomość wkładu jaki możesz wnieść
 • odkryjesz swoją pasję i wyjątkowość
 • zrobisz audyt kariery
 • zainspirujesz się do zmiany zawodowej historiami wziętymi z życia
 • stworzysz plan, który pomoże Ci ruszyć z miejsca.

Ta książka to wyjątkowe połączenie:

 1. ćwiczeń coachingowych do wykorzystania od zaraz
  2. wiedzy z zakresu doradztwa kariery
  3. praktycznych wskazówek dyrektora personalnego
  4. inspirujących historii kobiet, które były kiedyś w tym samym miejscu, co Ty dzisiaj

Ta książka jest jak masterclass, kolektywne uczenie się, siedzenie w kręgu i słuchanie innych kobiet, które kiedyś zmagały się z decyzjami takimi, z jakimi Ty się teraz zmagasz.

Bohaterki tej książki były w podobnym miejscu: stały przed decyzją o zmianie zawodu, straciły pracę i szukały pomysłu na siebie, czuły się wypalone i zdecydowały na zwolnienie biegu, zaplanowały przekwalifikowanie albo realizowały swoją pasję po godzinach, która potem przerodziła się w biznes.

Słuchając ich historii dostaniesz całe może inspiracji, porad i wsparcia jak przejść przez trudne momenty, bo one już są teraz zawodowo w innym miejscu. Mają wiedzę wynikającą z doświadczenia, którego Ty jeszcze nie masz. Prowadzą świetnie prosperujące biznesy albo realizują się zawodowo na etatach. Robią to, co lubią i są szczęśliwe. A Ty przeczytasz jak one to zrobiły.

KIM SĄ KOBIETY, KTÓRYCH HISTORIE POZNASZ?

Agata Dutkowska

Założycielka Latającej Szkoły, która uczy jak zarabiać robiąc to, co się kocha. Jest przykładem na to, że warto zacząć robić to, po co ludzie chętnie się do Ciebie zwracają.

Agnieszka Ciochoń

Kilka razy zmieniała pracę, poszła na swoje a potem wróciła na etat. Z jej historii nauczysz się, dlaczego własna firma nie jest pomysłem dla każdego.

Aneta Wierzbicka

Po 30tce postanowiła rzucić wszystko i realizować swoje marzenie z młodości. Poszła na nowe studia i dzisiaj jest szczęśliwą projektantką wnętrz.

Ania Oniszk-Popławska

Zrezygnowała z pracy w instytucie badawczym, by iść na architekturę. Teraz ma swoją pracownię architektoniczną, po drodze zrobiła jeszcze doktorat – i to wszystko po 40tce.

Dagmara Skowron

Po urlopie macierzyńskim nie potrafiła już odnaleźć się w pracy w marketingu. Warsztaty z gliny, w których uczestniczyła hobbystycznie, doprowadziły ją do własnej pracowni ceramicznej.

Elżbieta Nieradko

Macierzyństwo zmieniło jej priorytety i postawiła na elastyczną pracę z domu. Została wirtualną asystentką, a teraz dzieli się swoim doświadczeniem z kobietami zaczynającymi w branży.

Ewa Żak-Lisewska

Z jej historii dowiesz się jak przejść drogę od asystentki i tłumacza do risk officera i project managera. Spoiler alert – odwaga i działanie pomimo niewiadomej nie jest bez znaczenia.

Hanna Sobczuk

Czuła się wypalona pracą za biurkiem. Rzuciła wszystko i wyjechała do Azji, potem przeniosła się do Hiszpanii. Pisze przewodniki, prowadzi blog i organizuje podróże.

Iwona Pawłowska

Pracując w banku 10 lat marzyła o pracy z ludźmi w dziale personalnym. Jej opowieść pokazuje, do czego może nas doprowadzić marzenie poparte ogromną determinacją.

Jadwiga Korzeniewska

Złożyła wypowiedzenie w firmie, w której organizowała szkolenia, bo sama chciała zostać szkoleniowcem. Dzisiaj uczy dobrych nawyków i efektywności mając własną firmę.

Joanna Cur

Od lat marzyła o karierze prawnika, ale nie miała odwagi, by wcielić marzenia w życie. Będąc dojrzałą kobietą zdecydowała się na zmianę zawodu i poszła na studia ze swoją córką. Teraz jest przed egzaminami na radcę prawnego.

Joanna Glogaza

Pasja do blogowania na temat mody stała się jej sposobem zarabiania na życie. Od lat jest influencerką i autorką kilku książek.

Joanna Rubin

Marzyła o prowadzeniu wywiadów jeszcze pracując w finansach. Kiedy dopadło ją wypalenie zawodowe postanowiła odejść. Zaczęła od pisania bloga, tekstów dla biznesu, potem przyszedł czas na wywiady. Przeprowadziła ich już setki, z niektórych powstała inspirująca książka.

Justyna Brzozak

W roli nauczycielki niemieckiego poczuła się wypalona. Będąc na macierzyńskim zainteresowała się pozytywną dyscypliną. Naturalnie zaczęła dzielić się swoją wiedzą i wkrótce ta pasja stała się jej biznesem.

Justyna Kwiatkowska

Kiedy została zwolniona z pracy za namową męża poszła na kurs, który zmienił jej podejście do życia. Dzisiaj uczy kobiety jak zadbać o siebie finansowo.

Kaśka Żbikowska

Wykorzystała swoje talenty project managera do zbudowania społeczności kobiet budujących biznes w sieci. Przez wiele lat łączyła prowadzenie biznesu online z pracą na etacie.

Monika Małgorzata Lis

Miała zaplanowaną karierę filozofki i pracownika naukowego. Porzuciła robienie doktoratu, bo wciągnęło ją szycie i tym chciała zarabiać na życie. Po urodzeniu dziecka dokonała kolejnego zwrotu zawodowego – pisze książki i śpiewa.

Ola Łysy

Będąc dyrektorem w dużej firmie ubezpieczeniowej potrzebowała ukojenia nerwów i tak odkryła jogę. Dzisiaj jest nauczycielką jogi.

Paula Kuczyńska

cByła nauczycielką polskiego i przeniosła korepetycje do świata online zanim stało się to pandemiczną koniecznością. Teraz jako wirtualna asystentka pomaga kobiecym biznesom działać w sieci.

Paulina Kijowska

Kiedyś rekrutowała programistów i pozazdrościła im wolności, jaką daje ten zawód. Nie tylko poszła na kurs programowania, ale zdecydowała się robić to w Australii, gdzie teraz żyje i pracuje w nowym zawodzie.

Renata Bogacka – Andrzejewska

Kilka razy zmieniała zawód, ale z pierwszej firmy zdecydowała się odejść dopiero po 18 latach. Dzisiaj pracuje w dziale personalnym uczelni i żałuje, że nie podejmowała wcześniej odważnych decyzji.

DLA KOGO PISAŁAM KSIĄŻKĘ?

U
Dla kobiet, które stoją na początku drogi zawodowej
Dla kobiet, które są sfrustrowane tym co robią
Dla kobiet, które stoją przed decyzją o zmianie branży
Dla kobiet potrzebujących nowego kierunku na drugą połowę kariery
Dla kobiet, które chcą rzucić etat i założyć własną firmę
Z
Dla kobiet, które chcą upewnić się w tym co robią

„New normal” wymaga włączenia nowego sposobu myślenia.

Każda z nas powinna znać odpowiedzi na te pytania:

 • Czy to, co obecnie robię jest dla mnie ważne?
 • Dlaczego robię zawodowo to, co robię?
 • Co chcę teraz osiągnąć?
 • Jaki wkład wnoszę w życie innych?
 • Jak to osiągnę?

Brak pasji jest cichym zabójcą radości życia. Prowadzi do braku działania i stagnacji. Stojąc w miejscu, tak naprawdę się cofasz. A życie jest jak jazda na rowerze – aby utrzymać równowagę musisz pedałować.

Dlatego napisałam książkę.

 

To przewodnik, który krok po kroku poprowadzi Cię przez proces odkrywania swojego miejsca zawodowo.

Po wykonaniu ćwiczeń będziesz wiedziała, co chcesz dalej robić zawodowo.

 

SPIS TREŚCI – CO ZNAJDZIESZ W KSIĄŻCE

Książka zawiera 20 rozdziałów, które składają się na proces odkrywania swojego zawodowego miejsca, bez względu na to z jakiego miejsca startujesz. Nic nie ryzykujesz. Zamów i przeznacz na nią pół godziny dziennie przez tydzień.

W trakcie 20 lat kariery zdarzało mi się pracować w miejscach, których nie cierpiałam. Zmieniałam pracę 11 razy. Znam emocje towarzyszące tym zmianom – niepewność, poczucie niskiej wartości, czasem ogromnej złość na siebie za dokonanie nietrafionego wyboru.

Tak było wiele lat temu. Dzisiaj jestem dyrektorem personalnym w korporacji, mentorką kariery, pracuję z kobietami w takiej sytuacji i wiem, że wiele z nich czuje podobnie.

Widziałam różne scenariusze kariery. Wiem co jest realne, a co się nie sprawdzi.

Czy ta książka jest dla Ciebie?

Porządki w życiu zawodowym zacznij od głowy

Jeśli nie powołanie, to co?

Skąd brać motywację do pracy?

Masz marzenia czy cele?

Kompetencje przyszłości

Przez ludzi do ludzi

Sprawdź, co naprawdę chcesz robić

Multipotencjał, ośmiornica, skaner

Jak ruszyć z miejsca gdy utknęłaś?

Zwolnienie może być szansą

Wrzuć niższy bieg

Płoniesz czy się spalasz?

Zanim zmienisz pracę spróbuj job craftingu

Zmień branżę. Ale czy na pewno?

Coś własnego czy etat?

Twój wymarzony dzień

Twój punkt startu – SWOT dla kariery

Twój plan kariery

Zadbasz o siebie?

PODSUMOWUJĄC

h
297 stron
21 opisów przypadków
j
23 ćwiczenia
gotowe formuły
Z
checklisty
v
morze inspiracji

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

O AUTORCE

Jestem dyrektorem personalnym, a po godzinach pomagam kobietom zmieniać pracę na taką, do której chce się wstać w poniedziałek.

Napisałam trzy książki „Rozmowa kwalifikacyjna” (4.wydania), „Coaching kariery”, “W miłosnym uścisku z pracą. Jak ruszyć z miejsca i odzyskać radość z pracy”. Jestem laureatką ogólnopolskiego konkursu Top Manager HR. Pierwszy kurs online stworzyłam w 2009 – na długo zanim stało się to modne.

Byłam pierwszą blogerką specjalizującą się w temacie rekrutacji i budowania kariery. To, co odróżnia mnie od innych coachów kariery, to unikalne doświadczenie. Jako dyrektor personalny widziałam różne scenariusze kariery. Wiem co jest realne, a co się nie sprawdzi. Dlatego też mój blog przez kilka lat pojawiał się na drugim miejscu w wyszukiwarce google, zaraz po Pracuj.pl

Mam przyjemność zasilać grono mentorów Fundacji Liderek Biznesu.

DLACZEGO POWSTAŁA TA KSIĄŻKA?

 

Pandemia koronawirusa jest rozstrzygającym momentem w karierze wielu kobiet. To, jak dzisiaj zareagujesz, będzie miało trwały wpływ na Twoją przyszłość. Jesteśmy w punkcie zwrotnym. Nigdy nie było lepszego czasu niż teraz, aby ostatecznie zerwać z przeszłością i napisać historię swojego życia zawodowego od nowa.

Czy za 5 lat chcesz chodzić do pracy dlatego, że Ci za to płacą?

Być może odkładasz wszystko na później. Ale to nie jest rozwiązanie.

Dla mnie zmiana pracy to nie tylko zmiana pracodawcy. Ważne, by ta zmiana miała jakiś sens – żeby zmienić pracę na taką, z którą się identyfikujesz, rozwijać w kierunku, w którym chcesz. Chodzi o bycie autentycznym w pracy. O powrót do korzeni. O pracę w zgodzie z wartościami. O odpowiedź na najważniejsze pytania: „Co ja mam w życiu robić?”, „Gdzie są moje talenty?”, „W czym właściwie jestem dobra?”, „Kim jestem?”.

Nie musisz robić kolejnego testu osobowości i łapać się wszystkiego, co podpowiadają Ci algorytmy Google. Możesz kierować swoim życiem zawodowym świadomie. Wszystko zaczyna się od poznania siebie i odkrycia wartości, jaką ma się do zaoferowania światu. Ta książka pomoże Ci do nich dotrzeć.

"Mam wiele stron zaznaczonych karteczkami - to miejsca, które szczególnie mnie poruszyły i do których ciągle wracam"

 

Zanim ją przeczytałam byłam strasznie sfrustrowana – moja praca od samego początku nie dawała mi najmniejszej satysfakcji i wzbudzała z jednej strony niechęć i bunt, z drugiej potworny lęk co dalej.

Książka uzmysłowiła mi, że uległam wypaleniu zawodowemu, a w jego następstwie depresji. Pokazała, czego chcę w życiu zawodowym a czego na pewno nie. I wreszcie pokazała, że to wszystko można zmienić. Natrafiłam w niej na opowieść Iwony, która swoją ścieżkę zawodową znalazła w branży HR. Wtedy mnie olśniło i już wiedziałam, czego chcę i jak to zrobić. Napisałam plan, omówiłam go z mężem i…do dzieła!

W książce mam wiele stron pozaznaczanych karteczkami – to są miejsca, które szczególnie mnie poruszyły i do których ciągle jeszcze wracam. Dziękuję.

 

Barbara Fedyna

"Poradnik sam konkret, naszpikowany radami jak poukładać – najpierw w głowie, później w życiu – sferę zawodową"

 

Przez długi czas sądziłam, że koktajl stworzony z artystycznej duszy, zdolności analitycznych oraz studiów prawniczych nie może się udać, jednak Angelika udowadnia, że nie jest to połączenie wybuchowe. Z typową dla siebie szczerością i empatią stworzyła poradnik naszpikowany poradami (sam „konkret”!) jak poukładać – najpierw w głowie, później w życiu – sferę zawodową.

Nie sposób nie wspomnieć o najważniejszym wniosku, który wypływa z książki – jeśli jednego dnia chcesz być „panią prezes”, a drugiego opiekunką domowego ogniska, to wszystko z Tobą ok! Fragment o poszukaniu balansu w samej sobie i odnalezieniu kotwicy kariery był dla mnie najcenniejszą lekcją. Dla mnie – niezbędnik każdej świadomej kobiety.

 

Aleksandra Pietraszewska, adwokat

"Wyróżnia ją świeże podejście do tematu zamiast amerykańskich przedruków"

 

Obowiązkowa lektura dla kobiet, które wciąż szukają swojej idealnej ścieżki zawodowej. 21 prawdziwych historii i to z polskiej rzeczywistości, to naprawdę super bonus, choć uważam, że nawet bez nich książka jest niesamowicie wartościowa!

Wyróżnia ją ludzkie podejście do tematu, prawdziwa pomoc, świeże spojrzenie, czyli to, czego potrzebuje tak wiele z nas, zamiast suchych tabelek czy amerykańskich przedruków.

 

Aneta Wierzbicka, projektantka wnętrz www.anetawierzbicka.pl

"Obala stereotypowe myślenie o zmianie jako czymś kryzysowym, trudnym i ostatecznym"

 

Świetna książka. Przyda się zarówno studentom, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, jak i pracownikom z większym stażem zawodowym. W prosty i przystępny sposób uczy jak sformułować indywidualne cele, poznać swoje mocne strony i zidentyfikować osobiste wartości, które powinny leżeć u podstaw wyborów zawodowych.

Przede wszystkim jednak książka obala stereotypowe myślenie o zmianie, jako czymś kryzysowym, trudnym i ostatecznym. Pokazuje, że zmiany są wpisane w nasze życie (również to zawodowe), pozwalają lepiej poznać siebie i swoje potrzeby, a w konsekwencji prowadzą do bardziej dojrzałych wyborów.

 

dr hab Jolanta Zrałek, profesor UE

"Jesteś głosem doświadczonej, ale jednocześnie przyjaznej mentorki, bez nadęcia, napuszenia, lekko i inspirująco"

 

Bardzo podoba mi się kompozycja książki, wplecenie różnych historii i Twoja dydaktyczna narracja. Wstęp osobisty sprawia, że skraca się dystans – jesteś głosem doświadczonej, ale jednocześnie przyjaznej mentorki, bez nadęcia, napuszenia, lekko i inspirująco.

 

Agata Dutkowska, www.LatajacaSzkola.pl

"Jest bardzo ciekawa, szybko się ją czyta - choć nie wiem czy to plus, bo szybko się kończy"

 

Jestem pod pozytywnym wrażeniem książki, podoba mi się Twój styl pisania. Książka jest bardzo ciekawa, szybko się ją czyta – choć nie wiem czy to plus, bo szybko się skończy;-)

Jest bardzo naturalna i prawdziwa, a nie  przerysowana jak to często się zdarza w poradnikach.

 

Iwona Pawłowska, specjalista ds personalnych

ZAMÓW KSIĄŻKĘ LUB EBOOK

PATRONI MEDIALNI

About Our Studio

Lubisz pomagać? Ja tak!

 

Od kilku lat wspieram śląską fundację Dom Aniołów Stróżów.

Ze sprzedaży książki przekazuję 5% dochodu.

To jak będzie? Dajesz sobie szansę na miłosny uścisk z pracą?

Wiedza jest wszędzie, ale liczy się doświadczenie.

 

Myślisz o zmianie pracy?

Odkryj swoje mocne strony, aby sprawdzić, czy to dobry pomysł.

Pobierz ebook i poznaj swoje supermoce. Część pomysłów będziesz mogła porzucić bez żalu.


Zgadzam się z polityką prywatności