Chcesz ruszyć z miejsca zawodowo

i odnaleźć radość z pracy?

 

MAM DLA CIEBIE PRZEWODNIK, W KTÓRYM KROK PO KROKU POKAZUJĘ JAK ODKRYĆ, CO CHCESZ W ŻYCIU ROBIĆ I ZACZĄĆ TO ROBIĆ!

N

Zmieniasz pracę co kilka lat, jednak odczuwasz z niej coraz mniej satysfakcji. Szybko dopada Cię zmęczenie, rutyna i znudzenie. Nie wiesz dokładnie, czego chcesz, ale praca, którą teraz masz, to na pewno nie jest "to"!

N

Utknęłaś w martwym punkcie i pracujesz poniżej swoich możliwości. Znajomi ze studiów zaszli już daleko, a Ty nadal szukasz odpowiedzi na pytanie, czy to co robisz ma sens.

N

Dopada Cię wypalenie i jeśli nie podejmiesz jakiejś decyzji, wpadniesz w depresję. Czujesz, że to już ostatni dzwonek.

N

Zastanawiasz się, czy nie otworzyć własnej firmy, ale boisz się zostawić bezpieczny etat. Masz wątpliwości, czy nadajesz się do prowadzenia własnego biznesu.

N

Zostałaś zwolniona z pracy. Odbierasz to jako znak, że powinnaś zająć się czymś innym, bo już od dłuższego czasu męczyłaś się na swoim stanowisku.

Jeśli to jest o Tobie i Twoja dusza cierpi w pracy wiedz -

NIE JESTEŚ SAMA!

Dla niektórych określenie „szczęśliwy pracownik” brzmi jak oksymoron - nieistniejąca sprzeczność. Ale wbrew sceptykom usiłującym wmówić nam, że "praca to tylko praca""wystarczy oddzielić życie prywatne od zawodowego i przestać się przejmować", dla wielu kobiet praca to drugi czynnik od którego uzależniamy poczucie szczęścia (zaraz po rodzinie).

Wiele badań naukowych potwierdza silny związek pomiędzy satysfakcją z kariery zawodowej a satysfakcją z życia w ogóle.

 

OKREŚLENIE CELU DAJE SZCZĘŚCIE

Jeden z kluczowych wniosków płynących z badań nad poczuciem szczęścia brzmi pozornie prosto:

Czujemy się szczęśliwi wtedy, gdy mamy jasno określone cele i poczucie, że zmierzamy w ich kierunku.

Wyznaczanie motywujących, znaczących i osiągalnych celów to pierwszy krok do szczęścia. I tu zaczynają się schody, ponieważ mamy kulturowo wdrukowane skojarzenia,  że cele muszą być ambitne, podczas gdy dla samego odczuwania szczęścia jest to nieistotne. Ważne jest, żeby mieć cel zawodowy. Co więcej - małe i łatwe do osiągnięcia cele budują w nas pewność siebie i oswajają obecny u wielu kobiet lęk przed sukcesem.

 

 

NIE ZNASZ JESZCZE SWOJEGO CELU A DOTYCHCZASOWE ZMIANY ZAWODOWE BYŁY U CIEBIE PRZYPADKOWE?

Chcesz ustalić, co jest dla Ciebie ważne w pracy? Jakie cechy musi mieć Twoja idealna praca, abyś chciała w niej zostać na dłużej? Co Cię motywuje do działania? Jakie są Twoje mocne strony i jak możesz je wykorzystać? Czy masz zmienić zawód czy może wystarczy, że ukształtujesz swój zakres obowiązków? Szukasz odpowiedzi na pytanie czy rzucić etat i założyć własną firmę czy poszukać po prostu lepszego miejsca pracy?

Krótko mówiąc: potrzebujesz odkryć, co chcesz w życiu robić i zacząć to robić!

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Witaj, jestem Angelika!

Na co dzień pracuję jako dyrektor personalny w międzynarodowej firmie, a po godzinach wspieram kobiety w tworzeniu pomysłów na to co dalej robić zawodowo, budowaniu marki na rynku pracy, przygotowaniach do procesu rekrutacji na wymarzone stanowisko. Mam prawie 20-letni staż pracy, więc znam oczekiwania pracodawców, kulisy rekrutacji i chętnie się tym dzielę w moich książkach.

Głęboko wierzę w to, że satysfakcjonująca praca to taka, która wykorzystuje nasze mocne strony i jednocześnie pozwala mieć czas na to, co dla nas najważniejsze, niezależnie od tego, czy jest to rodzina, pasja, czy zdrowie.

W moim życiu nie zawsze tak było. Zdarzało mi się pracować po 12h dziennie, robiąc coś, co nie do końca uznałabym za swój wymarzony dzień w pracy. Szczerze mówiąc - byłam bliska wypalenia, choć miałam dopiero trzydzieści parę lat  i w pewnym sensie byłam dopiero na początku drogi zawodowej. Przełomowym momentem było dla mnie odkrycie coachingu w 2008 roku. W trakcie procesu odkryłam swój dawno zapomniany talent do pisania i przypomniałam sobie jaką frajdę sprawiało mi pisanie wypracowań. Wkrótce po ukończeniu coachingu założyłam swój pierwszy blog ekspercki, a rok później wydałam pierwszą książkę.

Byłam pierwszą blogerką specjalizującą się w temacie rekrutacji i budowania kariery. To, co odróżnia mnie od innych coachów kariery, to unikalne doświadczenie. Jako dyrektor personalny od kilkanastu lat widziałam różne scenariusze kariery. Wiem co jest realne, a co się nie sprawdzi. Dlatego też mój blog przez kilka lat pojawiał się na drugim miejscu w wyszukiwarce google, zaraz po Pracuj (ale ja nie wydałam złotówki na reklamę;-).

Miałam sporo komentarzy pod postami i masę przemyśleń, dlatego w 2009 roku napisałam książkę "Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedzą kandydaci do pracy czyli sekrety rekrutujących", która stała się bestsellerem i mając już 4. wydania pomogła dziesiątkom tysięcy osób.

 

 • wzięcie odpowiedzialności za swój rozwój,
 • dyskutowanie swoich pomysłów i planów,
 • otwarty feedback i podejmowanie wyzwań,
 • realizowanie zaplanowanych działań,
 • przegląd swoich celów i ich rewizję, jeśli zajdzie taka konieczność?
 • wzięcie odpowiedzialności za swój rozwój,
 • dyskutowanie swoich pomysłów i planów,
 • otwarty feedback i podejmowanie wyzwań,
 • realizowanie zaplanowanych działań,
 • przegląd swoich celów i ich rewizję, jeśli zajdzie taka konieczność?

MOJA NOWA KSIĄŻKA

“W miłosnym uścisku z pracą. Jak ruszyć z miejsca i odzyskać radość z pracy”

TO PRAKTYCZNY PRZEWODNIK DO SATYSFAKCJI Z PRACY.

About Our Studio

Aenean et facilisis justo, vitae lobortis augue. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. In eget justo eget dolor dictum scelerisque. Ut porta tristique viverra. Donec interdum efficitur quam quis iaculis. Sed accumsan justo eget elit.
Prowadząc konsultacje 1:1 często obserwuję, że problemem wielu kobiet jest szukanie pracy po omacku, bez sprawdzenia co chcą tak naprawdę robić. Nawet jeśli przygotują świetne CV, profil na LinkedIn, przeczytają moją książkę “Rozmowa rekrutacyjna. O czym nie wiedzą kandydaci do pracy czyli sekrety rekrutujących”, to i tak będzie im trudno się przebić. Nic bardziej nie zniechęca pracodawcy do kandydata niż obawa, że on sam nie wie czego chce. Niestety,  jest to problem bagatelizowany przez kandydatów. Powrót do pytania “co ja chcę tak naprawdę robić?” wydaje się im krokiem w tył. Ale tak nie jest. Zwłaszcza teraz jest to na tyle ważne, że zdecydowałam się napisać o tym kolejną książkę.

Napisałam ją bo chcę, abyś odkryła swoje zawodowe marzenia i została ich orędowniczką. By uwolnić Cię od presji oczekiwań jak masz żyć. Czy miałaś w młodości marzenie, z którego zrezygnowałaś, bo zostało stłumione przez rodziców, szkołę lub kulturowe przekonania na temat tego jaka praca jest dla kobiety odpowiednia? Jest to jeden z powodów, dla których lata później tak wiele kobiet pracuje w zawodach, których nie wybierały lub które nie pasują do ich wyobrażeń o idealnej pracy.

Gdy stary świat znika na naszych oczach, każdego dnia pojawiają się nowe możliwości. Kryzys wywrócił gospodarkę do góry nogami. Podczas gdy miejsca pracy w jednych firmach są redukowane, w innych powstają w zawrotnym tempie.  Ograniczenia są zaproszeniem do Nowego. Nowej firmy, nowego zajęcia, nowego miasta, nowego rozdziału w życiu. Uwierz mi – każdy problem zawiera w sobie rozwiązanie. Wystarczy je dostrzec.

Pomogą Ci w tym historie kobiet, które przeczytasz w tej książce. Każda z nich przeszła przełom w swojej karierze – czasem uruchomiło go zwolnienie z pracy, wypalenie zawodowe, poszukiwanie sensu życia, praca z coachem, albo przeobrażenie hobby w pracę. Bogactwo ich opowieści uzmysłowi Ci, jak wiele możliwości stoi przed nami każdego dnia. Czy też je dostrzegasz?

A jaka jest Twoja osobista historia?

Czy nauczyłaś się już słuchać swojego wewnętrznego głosu i stać na straży swoich talentów? Jesteś najważniejszą dla siebie osobą. Kto jeśli nie Ty będzie strażnikiem Twoich marzeń? Od tego zależy przecież Twoje życie.

Pandemia koronawirusa będzie rozstrzygającym momentem w karierze wielu kobiet. To, jak dzisiaj zareagujesz, będzie miało trwały wpływ na Twoją przyszłość. Jesteśmy w punkcie zwrotnym. Nigdy nie było lepszego czasu niż teraz, aby ostatecznie zerwać z przeszłością i napisać historię swojego życia zawodowego od nowa.

To książka dla każdej kobiety, która chce wykorzystywać w pracy swoje mocne strony i czerpać z niej satysfakcję.

uwolnisz się od mitu powołania,
znajdziesz informacje o tym, jak pracować „z głową”,
dowiesz się jak odróżniać marzenie od celów i jak je sobie wyznaczać,
dowiesz się skąd brać motywację do pracy,
odkryjesz swoje talenty,
dokonasz autodiagnozy wypalenia zawodowego,
co zrobić, gdy chcesz się przebranżowić,
sprawdzisz, czy nadajesz się na przedsiębiorcę,
czy potrzebujesz rzucić pracę czy zmienić nieco jej charakter,
dowiesz się jak ruszyć z miejsca, gdy utknęłaś,
albo wrzucić niższy bieg i zwolnić tempo,
a przede wszystkim zaplanujesz kolejne kroki w karierze.

Dodatkowo znajdziesz też sporo ćwiczeń i  fascynujących historii kobiet, które same przeszły zawodowy zwrot.

Są wśród nich:

 

Agata Dutkowska

Agnieszka Ciochoń

Aneta Wierzbicka

Ania Oniszk-Popławska

Dagmara Skowron

Elżbieta Nieradko

Ewa Żak-Lisewska

Hanna Sobczuk

Iwona Pawłowska

Jadwiga Korzeniewska

Joanna Cur

Joanna Glogaza

Joanna Rubin

Justyna Brzozak

Justyna Kwiatkowska

Kaśka Żbikowska

Monika Małgorzata Lis

Ola Łysy

Paula Kuczyńska

Paulina Kijowska

Renata Bogacka – Andrzejewska

„New normal” wymaga włączenia nowego sposobu myślenia.

Dlatego każda z nas powinna znać odpowiedzi na te pytania:

 • Czy to, co obecnie robię jest dla mnie ważne?
 • Dlaczego robię zawodowo to, co robię?
 • Co chcę teraz osiągnąć?
 • Co to zrobi dobrego?
 • Jak to osiągnę?

Brak pasji jest cichym zabójcą radości życia. Prowadzi do braku działania i stagnacji. Stojąc w miejscu, tak naprawdę się cofasz. A życie jest jak jazda na rowerze – aby utrzymać równowagę musisz się poruszać.

Dlatego napisałam książkę

„W miłosnym uścisku z pracą. Jak ruszyć z miejsca i odzyskać radość z pracy?”.

 

To przewodnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces tworzenia planu kariery. Po zrobieniu ćwiczeń, z pełnym przekonaniem odpowiesz sobie na pytanie co chcesz dalej robić zawodowo.

SPIS TREŚCI – CO DOKŁADNIE ZNAJDZIESZ W KSIĄŻCE?

Cześć, jestem Angelika!
Dlaczego warto być szcześliwą w pracy?
Porządki w życiu zawodowym zacznij od głowy
Jeśli nie powołanie, to co?
Masz marzenia czy cele?
Skąd brać motywację do pracy?
Określ punkt startu
Przez ludzi do ludzi
Jak ruszyć z miejsca gdy utknęłaś?
Sprawdź co naprawdę chcesz robić
Zwolnienie jest szansą
Czy zagraża Ci wypalenie zawodowe?
Wrzuć niższy bieg
Przeczytaj to zanim zmienisz pracę
Zmiana branży, zmiana zawodu
Kolejny etat czy może własna firma?
Twój wymarzony dzień pracy
Przepis na udaną karierę
Miej dobry plan!
Zadbaj o swoją karierę
Słowo na koniec
Bibliografia

ZAMÓW KSIĄŻKĘ W PRZEDSPRZEDAŻY BEZ KOSZTÓW WYSYŁKI

PAKIET PODSTAWOWY

 • książka drukowana

 • EBook

 • 30 minutowa konsultacja

PAKIET OPTYMALNY

 • książka drukowana

 • EBook

 • 30 minutowa konsultacja

PAKIET VIP

NIE CZEKAJ

PRZEDSPRZEDAŻ TRWA TYLKO KILKANAŚCIE DNI

Gdy 1 listopada 2020 roku o godzinie 00.01 odliczanie się zakończy przedsprzedaż zostaje zamknięta, a wraz z nią możliwość skorzystania z darmowej wysyłki!

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

FAQ:

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli nie znajdziesz tutaj wskazówek, których szukasz, napisz do mnie: konsultacje@angelikasniegocka.pl

NIE CHCĘ ROBIĆ KARIERY, CZY TA KSIĄŻKA JEST DLA MNIE?

To nie jest książka dla karierowiczek. Jeśli obchodzi Cię fakt, że spędzamy 1/3 życia w pracy, to jest ona dla Ciebie. Wierzę, że lepiej być z pracą w miłosnym uścisku niż w kryzysie.

Miłosny uścisk z pracą to metafora dobrostanu, jaki może być udziałem każdej z nas w związku z pracą. Twoim też.

DLACZEGO WARTO KUPIĆ KSIĄŻKĘ W PRZEDSPRZEDAŻY?

Najlepszy powód jest taki, że nie płacisz za wysyłkę. Dostaniesz ją także z moim autografem. No i będziesz miała książkę przed premierą.

CZY MOGĘ OTRZYMAĆ FAKTURĘ?

Tak, napisz o tym przy płatności w uwagach.

CZY WYSYŁASZ KSIĄŻKĘ ZAGRANICĘ?

Niestety nie, nie ma możliwości wysyłki zagranicę. Zamów ją do rodziny, albo znajomych w Polsce.

JEŚLI KUPIĘ TERAZ, TO KIEDY OTRZYMAM KSIĄŻKĘ?

Premiera książki przewidziana jest na koniec listopada, więc najpóźniej możesz oczekiwać jej w tym terminie.

KTÓRY PAKIET NAJBARDZIEJ OPŁACA SIĘ WYBRAĆ?

To zależy, czego potrzebujesz. Pakiet VIP będzie najlepszy, jeśli zależy Ci na działaniu i skutecznym wprowadzaniu zmian. Wiem, ile korzyści daje 30 minutowa rozmowa z kimś, z kim można przedyskutować swoje wątpliwości i zyskać jasność co do własnych celów.

Pakiet PREMIUM jest korzystny, jeśli chcesz dać komuś książkę na prezent, a sama zatrzymać ebooka. Płacisz wtedy 20 zł mniej niż za dwie książki kupione osobno.

Jeśli nie potrzebujesz żadnej z tych rzeczy i chcesz tylko przeczytać książkę, wybierz pakiet podstawowy.

NA JAKICH ZASADACH MOGĘ SKORZYSTAĆ Z KONSULTACJI?

Konsultacja trwa 30 min i dotyczy pracy z książką. Jeśli utkniesz, zbłądzisz albo będziesz się kręcić w kółko, pomogę Ci ruszyć z miejsca.

Z konsultacji możesz skorzystać raz, do czerwca 2021r.

JAKĄ MAM GWARANCJĘ, ŻE TA KSIĄŻKA MI POMOŻE?

Szczerze - nie masz żadnej;-) Ta książka jest jak podróż z przewodnikiem oprowadzającym Cię po mieście. Każdy ma swoje preferencje zwiedzania. Jedni idą za przewodnikiem skrupulatnie wszystko notując, inni też idą, ale ze słuchawkami na uszach i słuchają tego co chcą, jeszcze inni omijają niektóre punkty zwiedzania i pytają "którędy na piwo".

Celem tej książki jest przeprowadzenie Cię przez proces zmiany i skłonienie do działania. Znajdziesz tam moje przemyślenia z kilkunastu lat doświadczenia, praktyczne ćwiczenia do odkrycia własnej drogi i genialnie inspirujące opowieści kobiet, które mają już odważny krok za sobą. Dzięki tym historiom możesz dowiedzieć się, co im pomogło i zaplanować własną zmianę.

DLACZEGO WYDAJESZ KSIĄŻKĘ SAMA?

Swoją pierwszą książkę Rozmowa rekrutacyjna. O czym nie wiedzą kandydaci do pracy czyli sekrety rekrutujących i wydałam w wydawnictwie Onepress, kolejną w  Złotych Myślach. Mam takie przemyślenie, że wydawnictwo to wielki hipermarket. Zainteresowanie książką kończy się wkrótce po premierze, podobnie jak ekspozycja towaru "z gazetki". Zostałam już autorką bestsellera i etap związany z prestiżem posiadania książki w Empiku mam już za sobą. Podobnie jak odwiedzanie księgarń, by sprawdzić, czy mają moją książkę;-)

Chciałam mieć wpływ na okładkę, tytuł i marketing książki i dlatego wydaję ją na własnych zasadach.

PATRONI MEDIALNI

About Our Studio

Aenean et facilisis justo, vitae lobortis augue. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. In eget justo eget dolor dictum scelerisque. Ut porta tristique viverra. Donec interdum efficitur quam quis iaculis. Sed accumsan justo eget elit.

Lubisz pomagać? Ja tak!

 

Od kilku lat wspieram śląską fundację Dom Aniołów Stróżów.

Ze sprzedaży książki przekażę 5%.

To jak będzie? Dajesz sobie szansę na miłosny uścisk z pracą?

Wiedza jest wszędzie, ale liczy się doświadczenie.